Tylko w jednej trzeciej wynajmowanych garaży najemcy trzymają samochody. Pozostałe dwie trzecie garaży jest wykorzystywanych jako magazyny na rzeczy różne, od mebli po narzędzia i zapasy w działalności gospodarczej czy motory. Nawet jeśli w garażu jest trzymany samochód osobowy, pomiędzy tylną ścianą i pojazdem zazwyczaj pozostaje mniej więcej metr wolnej przestrzeni.
Praktycznym jest wyposażenie garażu w regał, najlepiej przymocowany do ściany, aby nie przewrócił się z rzeczami na maskę zaparkowanego przed nim samochodu. Dogodne są półki podwieszone do boków garażu bądź do sufitu garażu na wysokości powyżej 1,7 metra – w taki sposób, że nie przeszkadzają w zaparkowaniu samochodu. Drzwi garażu powinny być wyposażone w rozkładane stopki po ich wewnętrznej stronie, aby nie zamykały się pod wpływem wiatru, zwłaszcza gdy wjeżdża lub wyjeżdża samochód (nie dotyczy to garaży z bramami otwieranymi elektrycznie).
Warto przewidzieć ewentualność zamknięcia się drzwi garażu, gdy w środku przebywa użytkownik. Użyteczne jest także zapewnienie użytkownikowi możliwości zamknięcia się wewnątrz garażu, zwłaszcza przy złej pogodzie na zewnątrz. Drzwi garażu powinny mieć ochronę przed zatrzaśnięciem się wewnątrz garażu lub pozwalać na otworzenie ich od środka bez użycia klucza.
Inne przydatne elementy wyposażenia garażu to:
- drabina pozwalająca schodzić do kanału garażu i z niego wychodzić, ewentualnie schodki w kanale,
- latarka lub lampa,
- worek na śmieci,
- łopata do śniegu,
- szufelka i miotełka,
- miotła, chociażby do zamiatania liści sprzed drzwi garażu i do zdejmowania pajęczyn.
Będące na wyposażeniu garażu podstawowe środki higieny zwiększają prawdopodobieństwo, że najemca utrzyma czystość w garażu i przed garażem.
Przydatne w garażu są, przytwierdzone do ścian bocznych i drzwi, listwy z haczykami na pomniejsze przedmioty wiszące oraz ścienne tablice na narzędzia.
Schowki i wieszaki w kanale garażu także spełniają swoją funkcję, jednak kanał jako najniższe miejsce w garażu utrzymuje zazwyczaj podwyższoną wilgotność.
Warto wyposażyć garaż, a zwłaszcza kanał, w czujnik wilgotności powietrza. Można założyć z góry, że grzyb rozwinie się w okresie liczonym w tygodniach wszędzie tam, gdzie są spełnione podstawowe warunki jego rozwoju:
- wilgotność powietrza powyżej 70% (norma dla pomieszczeń zajmowanych przez ludzi to 40-50%),
- stojące powietrze czyli słaba wentylacja,
- obecność celulozy, np. w deskach kryjących kanał garażu, meblach, płytach kryjących ściany, ścianach gipsowo-kartonowych, drewnianych elementach konstrukcyjnych garażu.
Dla ochrony lakieru na drzwiach samochodu osobowego sprwadzają się cienkie styropianowe płyty przykręcone do ścian bocznych garażu w miejscu krawędzi drzwi zaparkowanego samochodu.