Zgodnie z art. 678 § 1. Kodeksu cywilnego w razie zbycia rzeczy najętej w czasie trwania najmu nabywca wstępuje w stosunek najmu w miejsce zbywcy; może jednak wypowiedzieć najem z zachowaniem ustawowych terminów wypowiedzenia. Zgodnie z § 2. tego przepisu, uprawnienie do wypowiedzenia najmu nie przysługuje nabywcy, jeżeli umowa najmu była zawarta na czas oznaczony z zachowaniem formy pisemnej i z datą pewną, a rzecz została najemcy wydana. Co oznacza, że zbycie w rozumieniu prawa oznacza przeniesienie tytułu prawnego wynajmowanego garażu na rzecz innej osoby. Będzie mogła samodzielnie realizować prawa i obowiązku wynajmującego. Konsekwencją tego postępowania jest uprawnienie nabywcy do prawa wypowiedzenia umowy najmu z zachowaniem ustawowych terminów wypowiedzenia.
W przypadku, gdy nabywca garażu zdecydowałby się skorzystać z przysługującego mu uprawnienia, to najemcy przysługuje względem zbywcy rzeczy roszczenie o naprawienie szkody (art. 679 § 1 K.c.). Nadto, najemca może dochodzi od zbywcy garażu zwrotu nadpłat czynszu, które zostały zapłacone jeszcze przed dokonaniem sprzedaży garażu. Najemcy nie przysługują roszczenia względem nowego wynajmującego, wynikające z innych niż umowa najmu stosunków, np. o zwrot nakładów na rzecz, zwrot wpłaconej kaucji, czy wynikające z ustanowionego przez poprzedniego właściciela prawa pierwokupu.
Szczególnym przypadkiem jest zbycie garażu w trybie postępowania egzekucyjnego bądź w trybie ustawy z 28 lutego 2003 r. Prawo upadłościowe i naprawcze (j.t. - Dz. U. z 2012 r., poz. 1112 z późn. zm.). Sprzedaż ruchomości w postępowaniu egzekucyjnym lub sprzedaż ruchomości stanowiącej składnik masy upadłościowej w toku postępowania upadłościowego implikuje wygaśniecie umowy najmu garażu.